Děkujeme za rekordní postní sbírku 2018

25. července 2018

Milí přátelé (nejen) ve sborech ČCE,

máme pro Vás dobrou zprávu. Letošní postní sbírka na podporu lidí v jordánském uprchlickém táboře Zátarí přinesla rekordní výtěžek 670 337 korun. Tuto částku ještě navýšíme o výtěžky dalších sbírek a o dar našich partnerů z USA, celkem tak do Zátarí odešleme více než 1,1 milionu korun.

Děkujeme za rekordní postní sbírku 2018
25. července 2018 - Děkujeme za rekordní postní sbírku 2018

Díky Vaší pomoci už nyní rozšiřujeme centrum Peace Oasis – Oázu míru uprostřed pouště uprchlického tábora. Zvětšujeme stávající kapacity komunitního centra, aby lidé měli víc prostoru k setkávání, sdílení i konkrétním programům pomoci, které pro ně organizujeme. Nadto postavíme i nové a bezpečné hřiště pro děti, zastíněné před ostrým pouštním sluncem, vybavené houpačkami, prolézačkami nebo skluzavkou. V Zátarí si totiž děti nemají kde hrát.

Děkujeme, že jste se do sbírky zapojili. Vážíme si Vaší ochoty myslet na ty, kteří museli uprchnout před těžkým a nekonečným válečným konfliktem. Vážíme si Vaší důvěry ve smysluplnou práci Diakonie nejen v naší zemi, ale také za hranicemi. Vážíme si Vašeho rozhodnutí pomáhat i lidem jiných kultur. Jsme rádi, že Diakonie může dobře dělat svou práci postavenou na skutečných křesťanských hodnotách také díky silné podpoře své církve.

V úctě,

Jan Soběslavský, ředitel Diakonie ČCE

IMG_3735

V Praze v červenci 2018