Kde najdete užitečné informace

Také jsme nejprve hledali, kolik různých národností v Myanmaru vlastně žije nebo které náboženství je v zemi nejrozšířenější. Chceme Vám hledání usnadnit, a proto tady najdete výběr užitečných odkazů.

 

Základní fakta o Myanmaru najdete na stránce Ministerstva zahraničních věcí ČR (například počet obyvatel, jazyky, množství národnostních skupin nebo procenta příslušnosti k různým náboženstvím).

Barmské centrum v Praze píše nejenom o dějinách země a o její současnosti, ale také o Aun Šan Su Tij, o integraci Barmánců v České republice nebo o cestování do Barmy. 

To nejdůležitější pro orientaci v historii Barmy/Myanmaru, kdo jsou Rohingyové a také fotky najdete samozřejmě i na Wikipedii.

Všechno o práci Luterské světové federace v Myanmaru si můžete přečíst v angličtině na webu LWF Myanmar, třeba poslední článek o vzdělávání muslimských dětí v táborech.

LWF Myanmar má také svou facebookovou stránku se stále novými zprávami a fotkami.

O tom, co viděli a prožili kolegové ze Střediska humanitární a rozvojové spolupráce při každoročních monitorovacích cestách do táborů na západě Myanmaru, čtěte na blogu střediska.

Přehled o situaci v uprchlických táborech ve státě Rakhine (to je ten stát v Myanmaru, kam směřuje naše pomoc) nabízí Shelter Cluster. Visí tam také zpráva z ledna 2017 s konkrétními čísly o počtu IDPs, což jsou tzv. "vnitřně přesídlené osoby". (Chtěli byste, aby vás tak někdo nazýval?)

Cestovatelé i ti, kdo cestují (třeba zatím) jen ve fantazii, najdou na 1. internetovém magazínu o zemích jihovýchodní Asie jménem ASEAN nejrůznější informace i videa.

Jeden typ představ o dovolené v Barmě vtipně obrátí na hlavu tenhle 59sekundový film.

A kdybyste našli webové stránky, o kterých nevíme a rozhodně stojí za podívání, napište nám, přidáme je sem i pro ostatní.

Vybarvím den dětem v Barmě

Naše pomoc v Barmě 2014–2016

Vyškolili jsme 0 dobrovolných hasičů
Zajistili jsme nádobí a oděvy pro 0 rodin
Rozdali jsme 0 balíčků školních potřeb
Opravili jsme 0 škol