Letošní Postní sbírka vynesla 545 000 Kč

16. července 2020

Milí přátelé, ačkoliv koronavirová pandemie zastavila běžný život v ČR na několik týdnů, nezapomněli jste ani na lidi v nouzi v zahraničí. A to přesto, že kostely byly zavřené, mnozí z vás přispěli zároveň do sbírky na pomoc lidem v ČR a řadu lidí dostihly vlastní existenční starosti. Vážíme si toho a jsme velmi vděční.

Prostředky využijeme, jak jsme plánovali, na podporu komunitní školky Tahaddi pro děti z chudých libanonských a syrských rodin, které žijí v okrajové čtvrti Bejrútu. Peníze konkrétně využijeme už letos na pokrytí provozních nákladů školky, na platy učitelek, které s dětmi přímo pracují.

 

         Děti komunitní školka Tahhadi                    Komunitní školka Tahhadi

  

V současné době je školka v Tahaddi z karanténních důvodů uzavřena. Komunitní centrum Tahaddi však díky pomoci Diakonie a našeho donora MZV ČR podporuje rodiny stále, aby současné náročné období zvládly.


Funguje distribuce potravinových poukázek, kojeneckého mléka a plenek, které jsou nyní potřebnější než kdykoliv předtím. Vedle koronavirové karantény a omezení pracovních možností sužuje Libanon už přes půlroku hluboká ekonomická krize a rychlý růst cen základních potravin, které se nyní ještě prohlubují.

 

Pracovníci školy Tahaddi přes všechny současné obtíže podporují rodiny se staršími dětmi i v domácím vzdělávání. Snaží se o vyučování na dálku prostřednictvím telefonů (počítač s připojením k internetu většina rodin nemá). Důležitou službou pro maminky je psychosociální podpora - možnost sdílet se sociálními pracovníky svoje těžkosti a získat nejen radu, co dělat, ale i konkrétní materiální pomoc v nouzi.

Letošní Postní sbírka vynesla 545 000 Kč
16. července 2020 - Letošní Postní sbírka vynesla 545 000 Kč