Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE

Jsme součástí velké rodiny Diakonie ČCE od roku 2011. Jako jediné středisko Diakonie se věnujeme humanitární a rozvojové práci v zahraničí. V  České republice koordinujeme pomoc při povodních a pracujeme s obcemi, které mají povodňovou zkušenost, na jejich lepší připravenosti na další velkou vodu. V posledních letech jsme se přidali k mnoha organizacím, které si všímají změny klimatu a zabývají se adaptací české krajiny na tuto změnu. Věnujeme se také osvětě české veřejnosti o udržitelném rozvoji.

Pomáháte společně již 14 let, děkujeme!

Letos se koná čtrnáctý ročník Postní sbírky. V minulosti jste podpořili ženy v Bahir Daru v Etiopii a lidi v uprchlických táborech v Iráku, Jordánsku nebo Myanmaru. Děkujeme všem dárcům, farním sborům i střediskům Diakonie za pomoc.

Ráda zodpovím jakékoliv vaše otázky

ivanaIvana Dingová, koordinátorka Postní sbírky, +420 731 621 439, dingova@diakoniespolu.cz.