Diana: Hlavně něco dělat

22. ledna 2018

Diana měla velké štěstí, že se dostala do kurzu šití. Zájem o kurzy v Peace Oasis je velký, ale není dost karavanů, ve kterých probíhají školení, a mladí lidé tak musí často čekat, než se dostanou na řadu.

Hlavně něco dělat
22. ledna 2018 - Diana: Hlavně něco dělat

Do uprchlického tábora Zátarí na severu Jordánska se Diana dostala před třemi lety. Uprchla se svou matkou, dvěma sestrami a třemi bratry z jihosyrského města Dar'á po bojích v roce 2013.

Devatenáctiletá dívka doma studovala střední školu, ale kvůli válce ji nemohla dokončit. V táboře do školy nechodí, po nechtěné tříleté přestávce se už do školy mezi mladší spolužáky nevrátila. Po kurzu šití má chuť pracovat. Mohla by se vdát, ale sňatek teď rozhodně neplánuje. Chtěla by šít, ne sedět doma a být závislá na někom jiném. Ráda by něco vydělala, aby její máma nemusela mít starost o peníze. Ale taky se chce dál rozvíjet. Baví ji pletení a vyšívání a ráda by se v tom zdokonalovala. Vyšívat může doma, je to levné a oblečení ozdobené výšivkou se mnohem lépe prodává. Nejraději by Diana měla vlastní šicí stroj doma, aby mohla pracovat kdykoli.

Jestli chce Diana do Evropy? Ne, těší se, že se vrátí domů, jakmile bude v zemi bezpečno. Ale máme od ní vzkázat lidem v Evropě, že děkuje všem, kdo v táboře pomáhají. Rádi její poděkování předáváme!